Żiżkovsky Medved 2018


W sobotę w Czechach, w miejscowości Kojčice u Pelhřimova w odległości około 100 km od Pragi odbyła się kolejna 9 eliminacja Pucharu Morav oraz po południu zostały rozegrane drużynowe Mistrzostwa Czech.
Nasz klub reprezentowały 3 załogi w tym jedna wspierana przez samego Prezesa ZO PZM Opole Marka Pańkę, któremu z tego miejsca dziękujemy za wsparcie 🙂

W pucharze Morav nasze załogi zajęły kolejno:
3 miejsce: Mateusz Krzewski – Maciej Krzewski
16 miejsce: Bartek Bątorek – Marek Pańka
Startowało 21 załóg, więc Bartkowi, który debiutował w imprezie tej rangi należą się ogromne gratulacje 🙂

W Pucharze Shella:
5 miejsce: Monika Wojtkowiak – Marcin Lutek
Startowało 12 załóg a zajęte miejsce zapewnia im 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Shella na Moravach. Gratulujemy 🙂

Druga część dnia to jazda drużynowa o tytuł Mistrza Czech. Startują drużyny składające się z 3 załóg. Każda drużyna ma do przejechania etap o długości około 100 km, przy czym drużyna decyduje która załoga pojedzie konkretny odcinek trasy. Na mecie trzeba oddać jedną kartę drogową na której są wizy zebrane przez wszystkie załogi. Start jest jednoczesny co znacznie podnosi atrakcyjność zabawy i adrenalinę – jednocześnie na trasę ruszyły 43 samochody !!!

Nasza drużyna nazwana POLSKA 100 ( nazwy chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć ) zajęła 9 miejsce, co w tak doborowym towarzystwie należy uznać za duży sukces.

Wyniki oficjalne: http://www.aoscz.info/vysledky_x.php?foto=080217