Zakończenie sezonu 2021


W sobotę 11 grudnia w Łodzi odbyło się oficjalne zakończenie sezonu 2021 oraz wręczenie nagród i pucharów w następujących konkurencjach: Nawigacyjne Samochodowe Mistrzostwa Polski, Turystyczne Motorowe Mistrzostwa Polski, Turystyczna Jazda na Orientację Puchar Polski, Turystyczny Puchar Polski, Puchar Przechodni GKSPiT.  Po raz pierwszy rozegrano również Rajd Mistrzów, świetną zabawę podsumowującą sezon na wesoło. Brawo dla Głównej Komisji Sportów Popularnych i Turystyki w składzie: Benedykt Chądzyński, Monika Jaworska, Mateusz Krzewski, Bartek Komornicki za świetny pomysł i organizację na wysokim poziomie. Zawodnicy Automobilklubu Mysłowickiego odnieśli w tym dziwnym i nieprzewidywalnym ze względu na Covid sezonie, znaczące sukcesy.
W Turystycznych Motorowych Mistrzostwach Polski nasza załoga w składzie: Klaudia Porszke-Kryg i Wojciech Kryg zdobyli tytuł II Wicemistrzów Polski. Na podkreślenie zasługuje fakt, że był to ich debiutancki sezon. Brawo dla debiutantów 😊😊😊.
W konkurencji: Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski tytuł I Wicemistrza Polski wśród kierowców zdobył Maciej Krzewski. W osiągnięciu tego sukcesu w tym sezonie pomogło dwoje pilotów: Monika Jaworska i Mateusz Krzewski.
Był to sezon trudny i dziwny ze względu na panującą sytuację pandemiczną. Wiele rajdów zostało odwołanych lub przesuwanych na inny termin. Dziękujemy wszystkim którzy brali udział w naszych rajdach. Pełne wyniki dostępne są na stronie PZM: https://www.pzm.pl/turystyka/wyniki
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do normalności czego wszystkim zawodnikom i organizatorom serdecznie życzymy.
Relacja: Maciej Krzewski

Automobilklub Mysłowicki również włączył się w organizację 1 Rajdu Mistrzów o puchar przechodni GKSPiT wypożyczając sprzęt potrzebny do przeprowadzenia imprezy.
Relacja organizatora: https://www.pzm.pl/news/2021/turystyka-motorowa-nawigacja-samochodowa/zakonczenie-sezonu-gkspit-i-rajd-mistrzow