Udany start w Tarnowie


W Tarnowie w ubiegłą sobotę odbył się samochodowy turystyczny rajd na orientację. Na starcie oprócz załóg miejscowych stanęli również zawodnicy z Rzeszowa, Warszawy oraz z naszego Klubu.

Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą i przebiegającą malowniczymi okolicami Tarnowa trasę. Zaczęliśmy  od zwiedzania zamku w Dębnie, potem byliśmy na miejscu zestrzelenia samolotu Liberator w czasie II wojny światowej.  

Na koniec rozegrane zostały próby sprawności kierowania pojazdem. Najpierw typowa próba w warunkach drogowych na zamkniętym placu, a następnie seria wyścigów na torze kartingowym. Tym razem piloci mogli pokazać swoje umiejętności wyścigowe i zapracować „fizycznie” za kierownicą  na wynik załogi.

W klasyfikacji generalnej nasze załogi zajęły 2 (M. i M. Krzewscy) i 3 miejsce (Z. Daniel i J. Sobczyk). Udało się również zająć 2 i 3 miejsce w klasyfikacji prób sprawności tylko tym razem kolejność naszych załóg była odwrotna. Klubowo również zdobyliśmy 2 miejsce.

„Motoleliwita” stanowiła eliminację Pucharu Polski Południowej A4 oraz TPP.