Puchar Europy zdobyty po raz trzeci


W piątek i sobotę, 5 i 6 września 2018 na Słowacji w miejscowości Spiska Bela rozegrano piątą, ostatnią rundę Pucharu Europy. Trasa przebiegała malowniczymi terenami z przepięknym widokiem Wysokich Tatr w tle. Jak widać na załączonych zdjęciach, pogoda dopisała. Zawodnicy przejechali 4 etapy o łącznej długości 170 km.  Trasa była bardzo ciekawa i jak zwykle na Słowacji bardzo dobrze przygotowana i wymagająca. Do dziennych etapów zostało zgłoszonych 37 załóg.  Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich kilometrów. Wyniki 5 rundy CEC zamieszczamy poniżej:

1 miejsce załoga SK nr 902 Magdolen – Magdolen
2 miejsce załoga CZ nr 906 Drobik – Drobik
3 miejsce załoga PL nr 901 Krzewski – Krzewski
15 miejsce załoga PL nr 922 Lutek – Wojtkowiak

Była to ostatnia eliminacja cyklu Pucharu Europy roku 2018. I tu bardzo przyjemna wiadomość  :):):) Pierwsze miejsce i Puchar Europy w roku 2018 zdobyła załoga Automobilklubu Mysłowickiego

Mateusz Krzewski i Maciej Krzewski.

Sukces ten cieszy szczególnie mocno, bo to trzeci tytuł zdobyty pod rząd. Sezon był ciężki ale wyniki są satysfakcjonujące.
A dla tych którzy znają samochody naszych zawodników mamy niespodziankę którą przygotowali dla naszych zwycięzców przyjaciele z Rumunii. Piękne niebieskie mini 🙂
W trakcie spotkania kierowników ekip ustalono kalendarz imprez rangi Pucharu Europy na sezon 2019. I tu kolejna dobra wiadomość. Organizację polskiej eliminacji powierzono Automobilklubowi Mysłowickiemu. Dokładne daty podamy po ich oficjalnym opublikowaniu.

Wyniki Pucharu Europy w roku 2018:

1 miejsce załoga PL nr 901 Mateusz Krzewski – Maciej Krzewski
2 miejsce załoga SK nr 902 Roman Magdolen – Roman Magdolen
3 miejsce załoga RO nr 912 Ovidiu Bobu – Adrian Ciclovan
4 miejsce załoga CZ nr 906 Zdenek Drobik – Dagmara Drobik
5 miejsce załoga RO nr 909 Daniel Demjen – David Seletye
6 miejsce załoga CZ nr 907 Martin Klasa – Zuzana Klasa
Ogólna klasyfikacja http://www.pzm.opole.pl/doki2018/cup2018.pdf