Pokaz prewencyjny „Prędkość i hamowanie”


W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania w ramach tej akcji ukierunkowane są na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników. W ramach tych działań w piątek 18 września Automobilklub Mysłowicki we współpracy z Wydziałami Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadził kolejny pokaz prewencyjny w ramach projektu pn. “Prędkość i hamowanie”. Wydarzenie miało miejsce w Mysłowicach na ulicy Obrzeżnej Północnej, na wysokości Giełdy Samochodowej. Część teoretyczną poprowadził Maciej Krzewski (Prezes Automobilklubu Mysłowickiego, rzeczoznawca samochodowy). Podczas części praktycznej Mateusz Krzewski zaprezentował przejazd samochodem oraz hamowanie przy różnych prędkościach.
Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji, Wychowawców oraz Uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach oraz wszystkich przedstawicieli mediów za udział w projekcie.
https://www.polsatnews.pl/wideo-program/20200918-wydarzenia-1850_6776824/
https://itvm.pl/n/wydarzenia/09/18/bezpieczny-pieszy-i-rowerzysta/
http://myslowice.slaska.policja.gov.pl/k16/informacje/wiadomosci/295782,quotPredkosc-i-hamowaniequot-wspolne-dzialania-dla-poprawy-bezpieczenstwa-w-ruch.html