NAWIGACYJNY ŚRODEK EUROPY PRZESUNIĘTY!!!


cropped-Facebook.pngOd 19-21 czerwca oczy sympatyków sportów motoryzacyjnych zwrócą się w kierunku Mysłowic, które podczas tego weekendu będą gospodarzem Rundy Eliminacyjnej Pucharu Europy Centralnej i Rundy Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Polski.

Impreza, o której mowa, to MYSŁOWICKA CZWÓRKA. Na przekór nazwie, trasy przygotowane dla uczestników nie zamykają się tylko na terenie jednego miasta. Będziemy jeździć podczas dwóch etapów turystycznych i dwóch nawigacyjnych po drogach Śląska i Zagłębia. „- Co ważne, rajd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, co stanowi dodatkowe wyzwanie. Nie ma tu miejsca na szarżowanie i dociskanie gazu do dechy” – podkreślają autorzy tras. Liczy się precyzja w jak najdokładniejszym przejechaniu trasy zaplanowanej przez organizatorów.

Nie jest jednak też tak, że zapomnieliśmy o amatorach szybkości, driftu i zapachu palonej gumy. Podczas MYSŁOWICKIEJ CZWÓRKI można sprawdzić jak pojazd zachowa się podczas prób sprawności, które trzeba przejechać zgodnie ze wzorcem, w jak najszybszym czasie. Oczywiście bezpieczeństwo jest najważniejsze – szalejemy na specjalnie zamkniętych i ogrodzonych odcinkach.

Sam przejazd opisywany jest za pomocą strzałek, które wskazują kierunek jazdy. Nic prostszego, pomyślicie? Nie do końca. Nie tylko należy ściśle trzymać się wytycznych, ale także uważać na to, co się dzieje wokół nas. Trasy turystyczne można porównać do podchodów w samochodzie.

Trasy turystyczne, oprócz zmagań na drodze, przewidują zwiedzanie ciekawych obiektów. Jednym z nich jest zabytkowy Pałac Dietla w Sosnowcu, który specjalnie dla nas odkryje swoje tajemnice.

Trasy nawigacyjne to typowa potyczka z mapą – planowanie jak najkrótszego przejazdu, uwzględnianie pułapek drogowych, presja czasu… Może na pierwszy rzut oka nie stanowi to najlepszej rozrywki na weekend, ale drużyny biorące udział w rajdach nawigacyjnych nie wyobrażają sobie lepszej. Do niewątpliwych zalet pracy z mapą na rajdzie można bezwzględnie zaliczyć poprawiającą się z imprezy na imprezę koordynację w przestrzeni, umiejętność czytania planów i szybsze rozróżnianie prawej od lewej strony – same plusy!

Monika Wojtkowiak

11219349_797635423656672_8003466547180382903_n