Europejski Dzień BRD po raz trzeci w Mysłowicach


5 maja na mysłowickim rynku po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem “BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok.

Głównym organizatorem była Komenda Miejska Policji Wydział Ruchu Drogowego w Mysłowicach, Urząd Miasta Mysłowice, Straż Miejska Mysłowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury. Jako partnerzy do akcji dołączyli: Automobilklub Mysłowicki, WORD Katowice, ZO PZM w Katowicach, Wydawnictwo Media Rodzina. Patronat medialny objęli: ITVM Mysłowice, Gazeta Mysłowicka, Co Tydzień.

Kilku minut po 12.00 nastąpiło oficjalne otwarcie obchodów. Swoją obecnością zaszczycili ten dzień I Zastępca Prezydenta Miasta Grzegorz Brzoska, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji Dariusz Półtorak oraz Dyrektor MOK Adam Radosz, którzy podczas rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dla klas pierwszych „Bezpieczna droga do szkoły” wręczali nagrody zwycięzcom.

Podczas obchodów można było spotkać się z maskotką Śląskiej Policji –  Sznupkiem. Mieszkańcy mogli skorzystać z symulatora zderzenia i dachowania, dzięki którym każdy mógł się przekonać, że pasy bezpieczeństwa to najlepszy przyjaciel kierowców i pasażerów. Uwagę nie tylko najmłodszych zwróciła niewątpliwie możliwość obejrzenia z bliska samochodu policyjnego i Straży Miejskiej. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli nie omieszkali pokonać slalomu w alkogoglach, które symulują stan po spożyciu alkoholu. Ciekawą atrakcją budzącą duże zainteresowanie były również warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy poprowadzone przez Ratownika medycznego. Podczas całej imprezy odbyło się szereg konkursów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Fundatorami nagród dla zwycięzców byli: Komenda Miejska Policji Wydział Ruchu Drogowego w Mysłowicach, Automobilklub Mysłowicki, ZO PZM w Katowicach, Urząd Miasta Mysłowice, Wydawnictwo Media Rodzina. Rozdano również gadżety przesłane przez Kajetana Kajetanowicza, który niestety nie mógł być w tym szczególnym dniu z nami. Finałem obchodów był występ Mysłowickiego Teatrzyku Dziecięcego z przedstawieniem  „Czerwony kapturek w wersji nowoczesnej”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji, mieszkańcom za aktywny udział w obchodach i do zobaczenia już za rok!