BESKIDY 70 → COVID → BESKIDY 71


W dniach 5 i 6 listopada w okolicach Ostrawy (CZ) został rozegrany rajd BESKIDY 71. Pierwotnie rajd planowany był na maj 2020, miał nosić nazwę BESKIDY 70 i miał być eliminacją Pucharu Europy Centralnej CEC, Mistrzostw Polski w nawigacji oraz eliminacjami kilku cykli czeskich. Niestety ze względu na COVID rajd został odwołany. Całą sytuację opisują pamiątkowe kubki które otrzymali wszyscy uczestnicy rajdu. Polskę reprezentowała załoga w nowym mieszanym składzie: Monika Jaworska Automobilklub Wielkopolski i Maciej Krzewski Automobilklub Mysłowicki. Debiut załogi można uznać za udany. W rundzie nocnej załoga zajęła 8 miejsce a w rundzie dziennej 9 miejsce. Konkurencja była niezwykle silna i pojedyncze błędy popełniane na poszczególnych etapach powodowały znaczące ruchy w klasyfikacji. W galerii dla zainteresowanych przedstawiamy itinerery z dziennej rundy. Trasa przebiegała niezwykle malowniczymi, wąskimi, górskimi drogami. Dla wszystkich zmęczonych nieustannymi korkami w naszych miastach, puste drogi to naprawdę wspaniałe uczucie 😊. Po zakończonych zmaganiach na trasie organizator po obiedzie zaproponował dodatkowy etap rozgrywany „na stole”. Każda załoga dostała itinerer który trzeba było rozwiązać w jak najkrótszym czasie. Zapraszamy do spróbowania swoich sił.
Relacja: Maciej Krzewski